Najave

David Sušac i Stjepan Drmić osvojili odlično drugo mjesto na prvenstvu Balkana u konjičkom sportu

VINKOVCI- Kako su konjički turniri i prvenstva ponajviše koncentrirani u ljetno vrijeme, već vikend poslije Prvenstva Hrvatske održano je Balkansko prvenstvo u Pančevu, Srbija od 29.6. do 1.7. Ovo natjecanje održava se svake godine, pod okriljem krovne organizacije za konjički sport, FEI, kod drugog domaćina-organizatora. Ove godine sudjelovali su predstavnici 4 nacije: Srbija, Hrvatska, Rumunjska i Grčka.

Kao aktualni državni prvak, David Sušac je uz još 2 vozača iz Hrvatske, predstavio hrvatsku reprezentaciju u zaprežnom sportu. Ponovno odličnom vožnjom, David je osvojio prvo mjesto u dresurnoj utakmici s rezultatom od 51,30 bodova kazne i prvo mjesto u maratonskoj utakmici s 86,71 boda. Malo sreće je nedostajalo u vožnji preciznosti da David postane osvajač i ovoga turnira pa su tako on i suvozač Stjepan Drmić osvojili 2.mjesto i tako postali viceprvaci „Balkana“. Konji u zaprezi ponovno su bili Vulkan i Lord.