Najave

Plivački klub Orion isplivao 5 zlatnih, 9 srebrnih i 7 brončanih medalja u Sisku

VINKOVCI-Proteklog vikenda 25. i 26. srpnja 2020. u Sisku je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske – Regije 4. Prvo je to natjecanje od početka pandemije koronavirusa, a na njemu je nastupilo 163 natjecatelja iz 8 klubova. Održano je u skladu sa svim propisanim mjerama i preporukama HZJZ i Glavnog stožera prema naputcima organizatora natjecanja PK Sisak Janaf. 

Na njemu je PK Orion nastupio sa šesnaest natjecatelja koji su jedva dočekali natjecanje i uvid u trenutnu kondicijsku spremu nakon poduže stanke. Iz Siska su se vratili s 21 pojedinačnom medaljom (5 zlatnih, 9 srebrnih i 7 brončanih) te s 5 medalja u štafetnim utrkama (dvjema zlatnim, dvjema srebrnim i jednom brončanom). Posebno veseli da su medalje osvojile i mlade snage u početničkoj konkurenciji te mlađekadetskoj i kadetskoj konkurenciji – Jona Renić Oršolić, Ante Kasić i Marija Ćaleta, a s tri 4. mjesta umalo i Luka Vugrek. Ostali su osvajači pojedinačnih medalja Dorian Vugrek, Nikola Ćaleta, Marin Svilar, Marko Jurić, Tonka Kovačević, Matej Pfaf i Brigita Vidinović.  Medlajam u štafetama okitili su se Adela Matošević, Marin Svilar, Nikola Ćaleta i Iva Čorak u mješovitoj štafeti,   Matej Pfaf, Marin Svilar, Nikola Ćaleta i Dorian Vugrek dominantno i u seniorskoj konkurenciji iako su oni juniori te Adela Matošević, Lorena Mustafić, Brigita Vidinović i Iva Čorak u juniorskoj konkurenciji. 

Povećao se i broj natjecatelja za predstojeće Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine u Zagrebu od 6. do 9. kolovoza 2020. Norme su, za to najveće nacionalno natjecanje, isplivali Tonka Kovačević, Iva Čorak, Adela Matošević, Marko Jurić, Nikola Ćaleta, Dorian Vugrek, Matej Pfaf, a pridružit će im se još nekoliko plivača za štafetne utrke. Budući da je ovo natjecanje bilo jedino u 50 metarskom bazenu u ovoj plivačkoj sezoni pa samim time i jedina prilika za plivanje normi, ovaj uspjeh time je i veći.

Trenerica Maša Pešec ističe da su plivači i plivačice plivali najbolje što su mogli u ovom trenutku, ali posebno ističe ponos i zadovoljstvo jer su pokazali visoku razinu odgovornosti prema sebi i drugima poštujući sve organizacijske mjere natjecanja!

Pojedinačni su rezultati (do 10. mj.) sljedeći:  

VUGREK, DORIAN (MLAĐI JUNIOR) – 1. mj. 200m leđno (1. i u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji), 1. mj. 100m leđno (1. mj. i u juniorskoj konkurenciji te 2. mj. u općoj - seniorskoj konkurenciji) , 4. mj. 100m slobodno, 5. mj. 200m mješovito,  6. mj. 50m slobodno

ĆALETA, NIKOLA (JUNIOR) – 2. mj. 100m leptir (2. mj. i u seniorskoj konkurenciji), 2. mj. 50m leptir ( i 3. mj. u seniorskoj konkurenciji), 3. mj. 100m slobodno, 4. mj. 50m slobodno, 5. mj. 50m leđno 

SVILAR, MARIN (JUNIOR) – 2. mj. 100m prsno, 2. mj. 50m prsno, 2. mj. 200m prsno (i 3. mj. u općoj – seniorskoj konkurenciji)   

JURIĆ, MARKO (SENIOR) – 2. mj. 50m leđno,  4. mj. 50m leptir, 4. mj. 100m leđno, 6. mj. 50m slobodno  

RENIĆ ORŠOLIĆ, JONA (POČETNIK) - 2. mj. 100m prsno, 4. mj. 50m prsno, 6. mj. 200m mješovito, 5. mj. 50m slobodno, 6. mj. 100m slobodno, 7. mj. 50m leptir

KOVAČEVIĆ, TONKA (SENIORKA) – 3. mj. 50m leđno, 4. mj. 50m leptir, 5. mj. 50m slobodno  

ČALETA, MARIJA (KADETKINJA) – 3. mj. 100m leđno,  4. mj. 200m mješovito, 7. mj. 100m slobodno, 9. mj. 200m slobodno, 14. mj. 200m leđno 

KASIĆ, ANTE (MLAĐI KADET) – 3. mj. 100m leđno, 5. mj. 100m prsno, 5. mj. 100m slobodno, 7. mj. 50m slobodno, 8. mj. 50m prsno

PFAF, MATEJ (JUNIOR) – 3. mj. 50m prsno,  4. mj. 50m leđno,  8. mj. 100m prsno, 8. mj. 100m leđno

VIDINOVIĆ, BRIGITA (JUNIORKA) – 3. mj. 50m leđno 

VUGREK, LUKA (POČETNIK) – 4. mj. 50m leđno,  4. mj. 200m mješovito, 4. mj. 100m leđno, 5. mj. 100m slobodno, 5. mj. 50m prsno, 6. mj. 50m leptir, 8. mj. 50m slobodno

MATIĆ, LAURA (SENIORKA) – 5. mj. 50m prsno, 6. mj. 50m leđno, 7. mj. 100m prsno,   10. mj. 50m leptir,

ĆALETA, ALOJZIJE (SENIOR) – 7. mj. 50m leptir, 8. mj. 50m leđno 

ČORAK, IVA (MLAĐA JUNIORKA) – 7. mj. 50m slobodno,  10. mj. 100m leđno, 10. mj. 100m slobodno, 

MATOŠEVIĆ, ADELA (MLAĐA JUNIORKA) – 9. mj. 100m leđno, 9. mj. 50m slobodno,  10. mj. 200m leđno 

MUSTAFIĆ, LORENA (MLAĐA JUNIORKA) – 10. mj. 50m slobodno

ŠTAFETE 

4 X 100m MJEŠOVITO MIXED ŠTAFETA 

Adela Matošević, Marin Svilar, Nikola Ćaleta, Iva Čorak – 2. mj. u juniorskoj konkurenciji i 3. mj. u općoj – seniorskoj konkurenciji   

Marko Jurić, Laura Matić, Alojzije Ćaleta, Tonka Kovačević – 7. mj. u  općoj – seniorskoj konkurenciji   

4  x 100m MJEŠOVITO PLIVAČICE 

Adela Matošević, Laura Matić, iva Čorak i Tonka Kovačević – 5. mj. u općoj – seniorskoj konkurenciji   

4  x 100m MJEŠOVITO PLIVAČI 

Matej Pfaf, Marin Svilar, Nikola Ćaleta, Dorian Vugrek – 1. mj. u juniorskoj i 1. mj. u općoj – seniorskoj konkurenciji   

4 x 100m SLOBODNO PLIVAČICE 

Adela Matošević, Lorena Mustafić, Brigita Vidinović, Iva Čorak – 2. mj. u juniorskoj konkurenciji 

 

Share